Zapisz się do Newslettera i bądź z wiedzą na bieżąco!

Podaj swój adres e-email:


  Sukcesja

  Wspieramy Klientów w przygotowaniu przedsiębiorstwa do sukcesji zarówno w przypadku planowanego przekazania zarządu nowemu pokoleniu, jak i na wypadek nagłej śmierci właściciela lub wspólnika.

  • Doradzamy wybór optymalnej formy prawnej prowadzenia przedsiębiorstwa, a w razie potrzeby przeprowadzamy Klientów przez procesy przekształceniowe mające na celu uporządkowanie struktury własnościowej.
  • Opracowujemy zmiany w umowach spółek oraz wskazujemy czynności konieczne do podjęcia, w celu zabezpieczenia kontynuowania działalności przedsiębiorstwa na wypadek śmierci właściciela lub wspólnika.
  • Przeprowadzamy Klientów przez formalności zabezpieczające nie tylko przedsiębiorstwo, ale również rodzinę właściciela lub wspólnika na wypadek jego śmierci, w tym zawarcie koniecznych umów oraz sporządzenie testamentów.
  • W przypadkach podjęcia przez Klientów decyzji o powierzeniu zarządzania przedsiębiorstwem zewnętrznym menadżerom, wprowadzamy konieczne zmiany do umów spółek oraz opracowujemy potrzebne umowy z kadrą kierowniczą, w tym umowy o zarządzanie czy umowy o zakazach konkurencji.
  • Reprezentujemy Klientów w sprawach pozasądowych i sądowych związanych ze śmiercią wspólnika, w tym w sprawach o stwierdzenia nabycia spadku oraz dział spadku.

  Szukasz informacji na temat sukcesji?

  Skontaktuj się z nami.